Sbírka autíček


Také něco sbíráte, jste vášniví sběratelé? Řeknu vám můj známý sbírá autíčka a můj dědeček zase sbíral známky. Povím vám, že sbírání známek je takové opravdu normální a je spíše takové nejrozšířenější, stejně tak jako ještě numismatika. Víte, co je to numizmatika? Je to sbírání peněz. Já jsem také kdysi sbírala peníze, ale potom mě to přestalo bavit. Tohle jsem sbírala, když jsem byla dítě a byla jsem asi jako desetiletá holka. Když jsem dostávala od rodičů třeba různé staré penízky, nebyly vůbec vzácné, ale mě to tak vzácné přišlo, ale později v pubertě mě tento zájem opravdu opustil. Kdežto ale můj kamarád ne. Modely aut https://www.macmodel.cz/ sbírá doteď.

I malé děti mají rády autíčka.

Tomu kamarádovi je pětatřicet let a stále sbírá modely autíček. Když jsem se takhle známého ptala, kde je on tyto modely autíček bere, tak on mi řekl, že je ve většině případů kupuje někde ve starožitnictví anebo na bleším trhu. Anebo také několik krásných a vzácných modelů autíček má z webu maxmodel.cz, kde jsou opravdu perfektní auta. Prý tam vždycky najde takové auto, které zrovna potřebuje do své sbírky. Když jsem se ho zeptala a co potom dělá se svou velkou sbírkou, kde má přes tisíc autíček, tak on mi řekl, že on je vlastně potom prodává anebo je mění s dalšími zapálenými sběrateli modelů aut. Řekla jsem si, že tohle může být jako docela zajímavé a také si vlastně najdete takhle více přátel z různých oborů a z různé akce.

Ve sbírce má i vzácné kusy.

Jenomže já jsem taková, že já bych asi u ničeho nevydržela. Mě stačilo, když jsem sbírala třeba pohledy anebo ty mince. Mě to stejně přestalo bavit. Ale myslím si, že lidé, kteří jsou do toho zapálení a jsou třeba i více introverti, tak je sbírání něčeho baví, protože se alespoň takové potkají s lidmi, i když introverti moc rádi lidi nemají a jsou raději sami, a když jsou sami, tak třeba můžou potom si hezky hrát a pohrávat si se svou sbírkou. A potom se tím také pochlubit. Myslím si, že mnoho lidí, když něco sbírají, tak se tím také chtějí kochat anebo také se moc rádi ukazují ostatním lidem, co mají a co vzácného také ve sbírce mají.