Babské rady na bolest hlavy

Bolest hlavy patří k častým zdravotním obtížím. Trápí více ženy a může mít různé podoby. Od bolesti ve spáncích, na čele až po prudkou bodavou bolest. 

Pokud se bolest hlavy opakujte často, neváhejte a raději navštivte svého praktického lékaře. 

Jak bolesti hlavy předcházet?

Snažte se, aby bolest hlavy vůbec nenastoupila. Soustřeďte se tedy na prevenci.

čaj

  • Dostatečně pijte: bolest hlavy může nastoupit z dehydratace. Pokud podceníte pitný režim, zhoustne vám krev, zpomalí se zásobování buněk kyslíkem, což má za následek bolest hlavy. Ihned jak začne bolest hlavy nastupovat, vypijte tedy 2 sklenice čisté vody. Vynechejte kofein i alkohol a zaměřte se na minerální vody, ovocné šťávy a bylinkové čaje.
  • Vhodné bylinky: jaké bylinky jsou doporučované při bolestech hlavy? Je to především rozmarýn, levandule, máta, kozlík, ginko biloba a andělika. Dopřejte si šálek lahodného čaje z těchto bylin a mátu nebo levanduli kápněte v podobě éterického oleje do aromalampy. 

ovoce

  • Protahujte se: sedavý způsob zaměstnání bolestem hlavy přímo nahrává. Celý den sedíte zkroucení u počítače a až po 8 hodinách se zvednete. Mezi úkoly si dělejte pauzy u kterých se protáhnete nebo projdete. Pořiďte si ergonomickou židli a ztuhlé krční svaly každou hodinu protáhněte.
  • Meditujte. Bolest hlavy může být i z únavy. Nepřepínejte se a vyhraďte si čas i na relaxaci a sladké nic nedělání. Pokud bolest hlavy zesílí, pohodlně se usaďte do křesla, zavřete oči a zhluboka dýchejte. Snažte se na nic nemyslet a soustřeďte se jen na svůj dech.
  • Když babičky radí: syrovou bramboru nakrájejte na plátky a přiložte ji na čelo a spánky jako obklad. To samé můžete udělat se salátovou okurkou. Běžte se projít na čerstvý vzduch, namažte si šíji a spánky francovkou nebo si dopřejte vanu, kde budete střídat teplou a studenou. 
  • Doplňte hořčík: nejvíce ho najdete v listové zelenině, banánech, meruňkách, rybách, luštěninách a oříšcích.