Čím je sídlo firmy Brno zvláštní?


Asi není třeba říkat, že podnikání se musí řídit mnoha zákony. Ty jsou vesměs stanoveny proto, aby bylo snazší podnikatele kontrolovat a zabránit jim, aby okrádali stát nebo své zákazníky. O tom, jak jsou tato opatření úspěšná, by se dalo polemizovat, avšak to nemění nic na tom, že jsou stále v platnosti a že se jimi musí každý podnikatel řídit.

Jedním z nich je i povinnost mít zaregistrované firemní sídlo. To může být v podstatě kdekoliv na území naší republiky, ačkoliv některé lokality jsou samozřejmě populárnější než jiné. Jednou z těch relativně známých je i sídlo firmy Brno.

sídlo v Brně je relativně levné

Jedná se o druhé největší město v naší republice a v podstatě jakési hlavní město moravské oblasti. Zná jej v podstatě každý, včetně cizinců. Rivalita mezi ním a Prahou je terčem mnoha nejrůznějších vtipů, více či méně dobrých. Je však otázkou, zda je skutečně dobrý nápad umístit sídlo své firmy právě sem. Koneckonců, například Praha je mnohem prestižnější a známější lokalitou, navíc má i výhodnou polohu v centru republiky, takže tam lze pohodlně dojet prakticky odkudkoliv. Proč tedy volit Brno?

centrum Brna

K tomu může být několik velmi dobrých důvodů. Například pokud bydlíme a podnikáme výlučně na Moravě, pak je to rozhodně jedna z nejlepších lokací – dobře známá, s rozvinutým průmyslem, takže tu lze snadno nakoupit potřebné suroviny a lidé to sem nemají daleko. Výhodou je také cena nemovitostí. Ta je nižší než například právě u Prahy, takže si je může dovolit více lidí, a to se týká i podnikatelů. I přesto se však jedná o dostatečně známé město, a to i v zahraničí. Lze jej tedy využít i tehdy, pokud chceme obchodovat i za hranicemi naší země.

Je tu tedy vidět, že tu jsou tak výhody, tak nevýhody. Záleží jen na nás, zda právě toto bude pro nás a naši firmu to nejlepší řešení, nebo zda se objeví nějaké lepší. V každém případě bychom jej však neměli předem zatracovat.