Doprava na kole

Pohodlná jízda

Vzhledem k tomu, kolik můžete na silnici potkat cyklistů se jedná o opravdu rozšířený dopravní prostředek. Těžko s ním budeme jezdit v mínusových teplotách deštíky kilometrů do práce, ovšem během sezóny třeba do města je zcela dostačující. Oproti pouhé chůzi se dostaneme všude výrazně rychleji a nemusíme čekat a platit za MHD.

člověk na kole

Nasedneme tedy u domu a dojedeme na potřebné místo kdykoliv potřebujeme. Pokud však více jízdní kolo venku, tak zejména u těch dražších je potřeba být opatrný, protože krádeže nejsou až tak ojedinělé. Proto investujte do dobrého zámku. S sebou se hodí mít kromě zámku i základní vybavení, abychom si mohli opravit třeba propíchnutou duši. Nemělo by chybět ani kompletní vybavení co se týče bezpečnosti, proto si pořiďte kvalitní helmu, protože úrazy hlavy zapříčiněné pádem z kola nekončí vždy dobře. Nezapomeňte ani na osvětlení a odrazky, aby Vás žádný řidič nepřehlédl ani uprostřed noci.

Oblečení

Aby nám při jízdě na kole bylo příjemně, tak je rozhodně vhodné pořídit si pohodlné oblečení. Nemůžeme si totiž vzít něco teplého se špatnou prodyšností, protože kdybychom se zpotili, tak by nám stejně při proudění vzduchu byla zima, takže ne všechno oblečení se hodí na kolo. Navíc je dobré dodržovat správné vrstvení, což platí zejména když je chladnější počasí. Podívat se můžete na Silvini výprodej C-store, protože tato značka vyrábí oblečení speciálně na cyklistiku a díky výprodeji ho seženete za nízkou cenu.

kolo v náklonu

S takovým oblečením se tedy nemusíte bát vyrazit na výlet, během kterého najedete deštíky kilometrů, takže je vhodné i pro lidi, kteří jsou do jízdy na kole nadšenci a věnují se jí i během svého volného času. Nabídka je opravdu široká, takže se bez potíží obléknete od paty až k hlavě. Vše si můžete prohlédnout na přehledná e-shopu, přičemž jestliže hledáte něco konkrétního, https://ucjtk.ff.cuni.cz/studium/doktorske-studium/didaktika-konkretniho-jazyka/ tak si stačí nastavit filtrování vyhledávání.