Ubytování v Jeseníkách rozhodně nemusí být žádná nuda

Cyklotrasa od Pradědu do Rýmařova

Zajistili jste si ubytování v apartmánech Jeseníky Apartmány Max, ale nebyla to sázka na jistotu a tamní prostředí neznáte z osobní zkušenosti, takže nevíte, kam se tu vypravit na výlet, aby vás to bavilo? Pak máme pro vás dva tipy. Prvním z nich je nenáročná cyklotrasa, kterou nasměrujete přímo z vrcholu Pradědu až do údolí, s cílem v Rýmařově.

Hrubý Jeseník

Výhodné je domluvit se s někým z rodiny nebo s přáteli, s nimiž tu dovolenou plánujete, aby vás zavezl autem až k parkovišti u hotelu Figura, a dál už si trasu budete organizovat sami. Od hotelu Figura vystoupáte mírným sklonem až k vrcholu Pradědu, není to náročné a zvládne to i začínající a rekreační cyklista. Na Pradědu se vyplatí navštívit restauraci a rozhlednu a odtud pak pokračovat stejnou cestou z kopce. Následně navážete u sedla Hvězda na silnici č. 445, odkud budete klesat až k Malé Morávce, Dolní Moravice a odtud mírným stoupáním a dalším https://praha.idnes.cz/onanoval-zeny-divky-obtezovani-policie-vytrznictvi-praha-pal-/praha-zpravy.aspx%3Fc%3DA171218_120033_praha-zpravy_nuc dlouhým klesáním přes Harrachov u Rýmařova až do cíle na rýmařovském náměstí. Po celou dobu převažuje jízda z kopce a vy si tak můžete užít famózní jízdu, aniž byste byli trénovanými cyklisty.

kaňon Bílé Opavy

Bílá Opava

V podobném duchu se může odvíjet i pěší výlet podél řeky Bílá Opava, pramenící na svahu Pradědu. Opět se necháte vyvézt autem k parkovišti u hotelu Figura a odtud se vydáte po značené turistické stezce podél proudu řeky svérázným kaňonem, který tu doplňují tabule naučné stezky. Za slunečného počasí je to velmi romantická záležitost, co se líbí zejména dětem. Nezapomeňte na pevnou obuv, abyste zvládli některá obtížnější místa na vlhkých dřevěných lávkách a schodech a zároveň si domluvte odvoz z Karlovy Studánky, kam po trase doputujete přibližně za 3 až 4 hodiny pěší chůze. Karlova Studánka je malebná lázeňská obec, kde se natáčel v roce 1982 film „S tebou mě baví svět“.