Jak se zbavit toxinů ve střevě?


Hromadění toxinů ve střevě může vést k mnoha zdravotním omezením a onemocněním. Pro příklad zmiňme třeba zažívací potíže nebo zhoršenou imunitu. Možná se teď ptáte, jak do sebe tedy toxiny dostanete? Může to být z několika zdrojů a jak bylo psáno výše, 100% se jim nevyhnete. Ale můžete dělat něco pro jejich omezení.

1) toxiny z čistících prostředků

Mýdla, kosmetika, drogerie, čistící prostředky. To vše může obsahovat tělu nebezpečné chemikálie jako jsou parabeny a ftaláty.

2) umělá sladidla

Tváří se nevinně, ba dokonce zdravě, ale opak je pravdou. Umělá sladidla s aspartamem může ve výsledku střevu uškodit.

muž

3) pesticidy

V dobré víře se ládujete co největším množstvím ovoce a zeleniny. Ovšem pozor. Ty průmyslově pěstované povětšinou obsahují pesticidy.

4) těžké kovy

Těžké kovy jako třeba rtuť nebo olovo. Možná si teď říkáte, že to v sobě určitě nemáte. Ale je velice jednoduché je do sebe dostat s kontaminovanou vodou nebo jídlem.

5) chemikálie v plastech

Že plasty nejsou nic dobrého jistě víte.

matcha

Ale co s tím? Jednoduchá odpověď: snažte se toxinům co nejvíce vyhýbat a podpořte jejich vylučování.

  • filtrujte vodu
  • omezte používání plastů na nezbytné minimum
  • potraviny nakupujte v bio kvalitě nebo od farmářů
  • domácnost čistěte ekologicky (jedlá soda, kyselina citronová, citron a ocet)
  • vyhýbejte se umělým sladidlům

Tajné fígle na podporu vylučování toxinů z těla:

1) kurkuma – tento exotický zázrak obsahuje kurkumin, který působí silně detoxikačně a protizánětlivě. Přidávejte si kurkumu do jídla nebo si vychutnejte šálek zlatého mléka.

2) koriandr – tato rostlinka pocházející ze Středomoří je výborná na eliminaci těžkých kovů. Dříve se koriandr používal i jako přírodní antibiotikum. 

3) aktivní uhlí – Má tu vlastnost, že na sebe naváže toxiny v zažívacím traktu. Jako bonus pomáhá i při plynatosti a průjmu.