Komu se vyplatí mít trvalý pobyt Praha


Asi každý z nás ví, že všichni musíme mít zaregistrované trvalé bydliště. Je to požadavek daný zákonem a rozhodně bychom jej měli mít na místě, kde se zdržujeme nejčastěji. To však není vždy možné – například pokud jsme prakticky neustále na cestách. V takovém případě lze využít virtuálního trvalého bydliště.

Pokud však zvolíme tuto cestu, musíme si také vybrat lokalitu, kde jej budeme mít. Jednou z populárních voleb je mít virtuální trvalý pobyt Praha, a to hned z několika důvodů.

jedna z možností trvalého bydliště

Předně je tu prestižnost oné adresy. Asi není třeba říkat, že se jedná nejen o naše hlavní město, ale také o to nejznámější. Mnohdy jej znají i v cizině, což může být někdy výhoda, zvláště pokud hodně cestujeme do zahraničí a uvádíme tam svou adresu.

Nelze přehlédnout ani výhodu místopisnou. Praha se nachází prakticky v centru naší republiky, což znamená, že je tam prakticky z celé země dost daleko. Nezáleží tedy na tom, kde se právě zdržujeme, pokud potřebujeme například vybrat schránku ve svém trvalém bydlišti, nemusíme cestovat nijak dlouho.

pohled na centrum Prahy

Na druhou stranu však není vhodné pro každého. Ve skutečnosti z něj většina lidí benefitovat nebude. Pokud často necestujeme a máme klasické zaměstnání, je to pro nás zbytečné. I kdybychom chtěli mít virtuální trvalé bydliště namísto toho běžného, jsou mnohem levnější varianty, než je to pražské. Navíc si můžeme vybrat takové, které bude blíže našemu domovu.

Finanční stránka věci je také něco, co je potřeba promyslet. Je totiž faktem, že virtuální bydliště právě v Praze patří k těm nejdražším. Je to především proto, že Praha je zdaleka nejprestižnější lokací u nás a také proto, že vydržování nemovitosti zde stojí více peněz než jinde v republice.

I proto je dobré napřed přemýšlet, zda je zrovna tato varianta vhodná právě pro nás. Bylo by totiž celkem zbytečné dávat relativně velkou spoustu peněz za něco, co nakonec vůbec nevyužijeme.