Koncerty na úrovni

Předpokládám, že asi velká většina nešla do Carolina, ale na pořádný bigbít. Nebo přinejmenším folk. Staří kusové a vandráci jistě dojatě zamáčknou slzu, když si vzpomenou, jak se jezdilo na Portu, nebo za Pardubice do Svojšic na letorost. Jo to byly časy.

Nyní jsou všelijaké koncerty skoro v každém městě, a to nejednou za víkend. Ve větším městě odpoledne i dopoledne. A když je nějaká hudební akce pod širým nebem, to je radosti. Hlavně u místních obyvatel, když jim za domem „hraje“ techno, nebo jak se tomu, co ani zdáli hudbu nepřipomíná, jmenuje. Ale tento článek nemá za úkol pomlouvat jednotlivé styly. Ono i to techno, brum brum, či další paskvily mají nárok na existenci a jistě si najdou své posluchače. Takže tak.

kytara

Tento článek má za úkol spíše nasměrovat laskavého čtenáře k tomu, aby upřel svou pozornost na technické zázemí některých skupin. Co používají a jak. Proč? Jen tak, pro zajímavost. Nemá to nějaký přímý účel. Povšimli jste si třeba, co ještě používá při hře na svůj hudební nástroj kytarista? Nepovšimli? Tak se příště řádně podívejte, třeba tam bude mít kytarový efekt distortion. Říká se mu také zkreslovač a dělá to, co má v názvu, zkresluje zvuk.

kytarista

Těchto výrobků je strašná spousta a jako v každém zboží, existují samozřejmě lepší i horší. Je jen na panu kytaristovi, jaké si vybere. Samozřejmě, že asi bude hrát svou roli i cena, kterou míní hudebník obětovat na oltář kultury. V každém případě, pokud bude kupovat v osvědčením obchodě, nemůže prohloupit nikdy. A jeden z takových obchodů se ukrývá v našem článku. Myslím, že není těžké jeho skrýš objevit. Postačí klik na text, který je jinou barvou a rázem se ocitnete tam, kde záhodno kupovat. Tomuto textu jinak barevnému se říká odkaz, nebo také anglicky link a vás přenese světa hudby a hudebních nástrojů. Tak ať se vám tam líbí a už jinde nekupujte.