Maliníkový čaj, jako příprava k porodu.


Víte jaký čaj má velkou hodnotu vitamínu C? Tenhle vitamín je pro naše tělo velmi důležité. Někde už jste určitě zaslechli o maliníkovém čaji. Tak zrovna ten podporuje vysoké procento vitamínu C. Taky má vysoké procento organických kyselin. Maliníkový čaj je taky k trávení a nebo taky ke střevním potížím. Určitě některé bude zajímat i tahle informace o maliníkovém čaji, že podporuje erekci a mužské plodnosti. Ale neměli by jste to brát jako samozřejmost to je jen taková vsuvka k lidovému léčitelství, pokud se někdo zajímá tak o tom určitě ví dost dalších věcí. Maliník je taky prospěšný pro ženy při menstruaci, ale taky i k usnadnění porodu. Tak skvělí je maliníkový čaj.

maliník

Když už jme u toho porodu a maliníku, tak je taky důležité znát i dávkování čaje a kdy je nejlepší s ním začít. Pokud se chystáte k porodu a chcete se na něj co nejlépe připravit, tak čaj z maliníku vám k tomu může pomoci. Ideální je začít maliník šest až čtyři týdny před termínem porodu. Kdy už se začíná miminko připravovat na svět a k vám se tak blíží cílová čára. Doporučené dávkování je jeden až tři šálky maliníku denně, tohle dávkování byste měla dodržet pro efektivní účinek.

porod

Čaj můžete podávat i dětem, stejně tak jako i plody. Věděli jste, že z maliníkových listů můžete získat i malinový olej? To je pro mě opravdu novinka. Tuhle informaci jsem zjistila nedávno a hrozně mě to zajímalo. Olej se získává tak jako každý jiní. Jde o lisování semínek t malin. Tuhle tekutinu, kterou díky lisováním získáte tak je velmi prospěšná na naši pleť. Ale protože je hustý, tak se spíše přidává do pleťových krémů, opalovacích mlék a podobně.

Ideální měsíc pro sběr listů je duben. Ale plody na maliníku rostou až v létě, tak si na nich ochutnáte později, ale listy můžete využít už dřív. Není to úžasné, jak je ta příroda kouzelná a hlavně prospěšná k našemu zdraví.