Podlahové topení přispívá k vašemu zdraví


Víte, že podlahové topení, sestavené suchým způsobem pomocí systémové desky podlahového vytápění 30 mm a cementovláknitých desek, může významně přispět vašemu pevnějšímu zdraví?

Antistres – teplo na bosé nohy od podlahy je jedním z velmi účinných antistresů. Naopak máte-li doma podlahu z keramické dlažby, z kamene, z vinylu nebo plovoucí podlahu, která není vyhřívaná, působí to jako silný stresový vliv, pokud tu chodíte bosí. Vyhřívaná podlaha má svůj význam i pod kobercem, tím se ještě více zvyšuje bytový komfort a příjemný pocit na bosé nohy. A chodit doma naboso po vyhřáté podlaze pomáhá odbourat stres každému, bez rozdílu věku.

posezení na podlaze

Reflexní terapie v praxi – reflexní masáže chodidel se řadí k nejúčinnějším léčebným technikám, které jsou prověřené staletími a jejich kořeny sahají až do starověku. Na chodidlech jsou umístěné citlivé body, které spojují bosé nohy s orgány v těle pomocí takzvaných meridiánů, a topení v podlaze svým způsobem reflexní terapii nahrazuje. Stačí chodit po podlaze zcela naboso a případně na podlahu umístit drobné masážní předměty, například kuličky z tvrdé gumy nebo ze samotvrdnoucí plastelíny.

nohy na podlaze

Prokrvování vnitřních orgánů – moudří lidé vám potvrdí, že chlad od nohou může přispívat ke špatnému trávení, k problémům nervové soustavy a krevního oběhu a dokonce i k depresím. Jestliže jste kupříkladu oblečeni tak, že je vám chladno na zátylek a krk, ale teplo na nohy, nebude to znamenat výraznější problém a v zásadě byste neměli ani onemocnět nachlazením, ale když budete mít zakrytý krk, ale mokré a studené boty, může vás to skolit k ulehnutí na lůžko. Tak mocný vliv mají naše chodidla na vnitřní prostředí v organismu, proto je teplo od nohou základním předpokladem pevného zdraví. Otužování je samozřejmě dobré, ale nesmíte to přehánět a musíte se otužovat jen v krátkých časových intervalech.