Balte lépe


Je zajímavé že spousta firem nebo jednotlivých podnikatelů prostě neumí balit zásilky pořádně, a tak chodí obsah poškozený. Určitě se i vám stalo, že jste si něco objednali, a přišla vám zásilka rozbitá na kusy. Reklamaci většinou přepravci odmítají s tím, že zásilka nebyla dostatečně dobře zabalená, aby nemohlo dojít k poškození. Vyhnout se tomu můžete opravdu jen kvalitním zabalením.

balení balíčku

Ekologie je důležitá
V posledních pár letech jste jistě zaznamenali, jaká váha se dává ekologii. Je to důležité, protože planetu Zemi máme jen jednu, a mnoho let se ekologie zanedbávala. Zvykli jsme si kvůli své pohodlnosti používat zbytečně moc jednorázových obalů, které prostě zatěžují životní prostředí. Většina z nich je totiž vyrobených z plastu, který se samozřejmě volně nerozloží a končí ve spalovnách. Mnoho společností vynalezlo způsoby jak plasty efektivně recyklovat, ale jsou dražší. Většina lidí tak stále používá jednorázové obaly, které zatěžují planetu i nadále.

Jak balit?
K balení balíčků můžete využít i to co máte doma. K vyplnění prostoru okolo zabalené věci můžete použít zmačkané noviny a letáky nebo už použité obaly jako jsou zmačkané folie nebo třeba výplně z jiných balíčků, které jste si objednali vy. Je dobré obaly a výplně nevyhazovat po prvním použití, ale schovat je, a pokud je nepoužijete vy, mnohé firmy je jistě ocení. Ušetří a ještě pomůžete k tomu, že se bude produkovat méně jednorázových obalů.

rozvoz balíčků

Existují i ekologické obaly, které si můžete koupit a používat je v podstatě be výčitek. Jsou vyrobené z recyklovaných materiálů, a nebo se dají recyklovat. To planetě opravdu výrazně pomůže. Tyto obaly se dají koupit i za poměrně příznivé ceny. Využijte skvělou možnost používat ekologické obalové materiály a balte zásilky tak, aby zbytečně nezatěžovaly planetu. I malý krok se počítá.