Nebaví vás údržba pozemku?

Každý kro má zahradu zcela jistě ví, že pokud chce aby mu na ní rostlo i něco jiného než jen tráva, je potřeba se zahradě náležitě věnovat. Zahrada potřebuje vaši péči a hlavně váš čas. Spoustu času. Vytvořit hezkou zahradu s květinami a případně zeleninou a ovocnými stromy trvá několik let. Všechno v zahradě potřebuje svůj čas. Musíte si počkat na to až stromy i keře vyrostou a budou plodit. Ale stojí to za to.

sekání trávy

Práce na zahradě začínají už na jaře, kdy sleze sníh a roztaje led. V tuto dobu se odklízí různé větve a ochrana před mrazem, ale je potřeba se podívat na počasí a tyto práce udělat až v době kdy je jasné že už mrznout nebude. Pokud máte stromy a bude mrznout, je dost možné že kvůli tomu přijdete o budoucí úrodu. Zachránit ji mohou babské rady jako kbelíky vody položené ke stromům a nebo obalení folií. I tak se ale může stát že stromy přemrznou a vy si ovoce budete muset kupovat. Během sezony nás na zahradě čeká práce tolik, že je někdy potřeba zapojit celou rodinu. Sází se sezonní květiny a zelenina, musí se plít záhony a prosazovat sazenice, na podzim se zase hrabe listí, zkrátka pořád je co dělat.

zahrada traktor

Co je ale potřeba dělat pravidelně je sekání trávy. Pokud se tráva neseče pravidelně, může celý pozemek zaneřádit několik druhů plevele, kterého se můžete zbavovat jen velice těžko. Není potřeba mít trávník posekaný na centimetr, a taková tráva není ani prospěšná důležitému hmyzu, ale minimálně dvakrát do roka je to potřeba udělat. Máte velkou zahradu nebo louku a nestačíte trávu sekat? Sekání trávy Liberec vám může pomoct o pozemky pečovat. Stačí si nechat nacenit práce a hned budete vědět na čem jste. A co má na cenu vliv? Především rozloha a přístupnost pozemku a samozřejmě také jeho stav. Zanedbaný pozemek bude vždy dražší než pravidelně sekaná zahrada, kterou jste letos poprvé nestihli udržovat.