Nekupujte zajíce v pytli aneb když na dovolenou, tak do hezkého prostředí


Stalo se vám někdy, že jste objednávali dovolenou na vlastní pěst nebo u cestovní kanceláře, a objednávku jste uskutečnili pouze na základě zveřejněných fotografií, načež jste na místo určení dorazili a byli jste zklamáni? Očekávali jste něco víc, ale právě to podstatné jste se z fotek nedozvěděli? Pak zřejmě nejste sami, protože fotografie dovedou zkreslovat i velikost objektu nebo tamního prostředí, a navíc mohou zobrazovat jen to nejlepší, co se v daném místě nachází.

létající dron

Jestliže právě vy nebo vaši známí vlastníte rodinný penzion, hotýlek či horskou chatu a chcete nabídnout ubytování na úrovni a neshledávat se s problémy typu dohadování s klienty, kteří si objednali něco, oč vlastně nemají zájem, pak vsaďte na 3D scan nemovitosti. Jedná se o virtuální prohlídku objektu zvenčí i zevnitř v plném rozsahu, tedy bylo by vhodné zveřejnit veškeré přístupné prostory pro ubytované hosty a jejich vzhled, aby tu nedocházelo ke zbytečným problémům. Každý zájemce si tu může sám ověřit, zda mu tamní prostředí vyhovuje, a odpovědně se pak rozhodnout.

chalupa v Jizerských horách

Může se hodit i létající dron

Mnoho rekreačních objektů k pronájmu, případně k prodeji, sází na zájem klientely zejména co se týče okolního prostředí. Přece jen nejezdíte do hotelu jen proto, abyste tu trávili na dovolené veškerý čas uvnitř hotelového apartmá, chcete jít ven, na procházku, na projížďku na kole, na výlet autem po okolí, a zajímá vás, jak to vypadá kolem hotelu.

A právě tehdy nastupuje na scénu létající dron. Tato vzdušná kamera zprostředkuje záběry daného prostředí tak, jako kdybyste je sdíleli s nějakým ptactvem. Drony dovedou obratně manévrovat všemi směry a proniknou i tam, kam se žádný jiný létající stroj nedostane. A video sestříhané ze záběrů kamer z dronu může být natolik působivé, že přitáhne pozornost mnohem víc, než pouhé fotografie, byť na titulní webové stránce.