Peníze by měly stačit

Každý člověk by měl mít peněz dost. Protože jsou peníze nezbytné k tomu, abychom my lidé mohli žít, a právo na život by měl mít kdokoliv z nás. Jenže je častou skutečností, že si nevyděláme tolik, kolik bychom si chtěli vydělat, a to je pak předzvěstí nejrůznějších problémů, které nás lidi potkávají a které se musí nevyhnutelně nějak vyřešit. Protože bez peněz nelze zůstat ani relativně dlouho, natož pak napořád.

Jenže kde vzít peníze, které jsme si nevydělali a tudíž je nemáme? Přece nepůjdeme krást nebo žebrat! To by bylo přinejmenším ostudné, respektive by to mohlo zavánět i kriminálem, což je normálním lidem rovněž nepříjemné a neakceptovatelné.

mince a prasátko

Jenže když ony jsou ty peníze přece jenom tuze zapotřebí. A tak se nějaký ten způsob, jak k nim přijít, najít musí. A kdo hledá, ten naštěstí najde. Existuje přece i legální a vlastně docela normální a nikoho nediskreditující možnost vzít si od někoho půjčku. A to pochopitelně od někoho, kdo lidem půjčky nabízí.

Ale půjčky se nabízejí především v bankách. A banky mají ten zásadní nedostatek, že u nich uspějí jenom takoví zájemci o půjčku, kteří dokážou doložit svoji schopnost splácet. Což lze sice docela dobře chápat, ale není to příjemné. Protože je jasné, že se banky chtějí zbavit těch, kteří by nezvládali nebo nechtěli splácet, jenže současně to nedělá dobře těm, kdo peníze potřebují. Protože co zbývá těm? Tedy těm, kdo nejsou bonitní?

peníze a prasátko

Těm naštěstí v případě, že mají aspoň nějaký nemovitý majetek, pořád ještě zbývá možnost jménem nebankovní hypotéka FAHD. Ti mohou prostě dát nebankovní společnosti do zástavy nemovitost a velice rychle tu dostanou právě ty peníze, které potřebují. A které by jim možná nikde jinde ani nepůjčili.

Díky nebankovní hypotéce tak může získat peníze i spousta zdánlivě beznadějných případů. A je pak jenom na nich, zda budou splácet nebo přijdou o zastavenou nemovitost.