Pořídit si dnes auto je drahý špás

Některým lidem se vůbec nevyplatí mít vlastní vůz. Pojďme si tu zrekapitulovat důvody, proč je možné žít i bez auta:

Dosah městské dopravy – mnozí z nás dojíždí do zaměstnání městskou dopravou, protože je to rychlejší, pohodlnější a mnohdy i bezpečnější, než vlastním autem. Například v Praze je doprava tak komplikovaná, že jízda metrem je časově přijatelnější, a odpadají vám starosti v hustém silničním provozu. Někteří lidé do zaměstnání dokonce dojíždí na kole, elektrokole, elektrokoloběžce anebo chodí pěšky. Anebo pracují z domova. Tito lidé tedy auto kvůli zaměstnání nepotřebují.

jízda v autě

Nakupování s dopravou přepravní společností – nákupy v e-shopech i kamenných prodejnách dnes provází fakt, že lze zboží dle domluvy přepravit přepravní společností až k prvním vchodovým uzamykatelným dveřím, anebo se lze domluvit i na výnosu do patra. Takže chcete-li si koupit chladničku, zajdete do obchodu, zboží objednáte a zaplatíte a ve smluvený den vám chladničku přivezou domů. Takto můžete postupovat i u dalších spotřebních výrobků, takže se bez auta klidně obejdete.

autíčko na papírové mapě

Auto svádí k lenosti – vřele vám doporučujeme nakupovat potraviny, drogerii a další lehčí kusy zboží pěšky. Vezmete na záda batoh a vyrazíte do terénu. A výtah nechte raději lidem handicapovaným, choďte po schodech, protože tento způsob chůze je velmi zdravý.

Auto jen na dovolenou a na výletylevná autopůjčovna v Praze vám vůz dle domluvy zajistí pro takovéto příležitosti zcela bez problémů. Chcete-li jet na dovolenou a mít své soukromí, je toto řešení ideální. O technický stav vozu se nestaráte, pouze hradíte půjčovné a dodržíte stanovené smluvní podmínky. Odpadne vám tím stres a mnoho plateb spojených s vlastnictvím automobilu, jako je povinné ručení, zajištění STK, dálniční známky, výměny oleje, pneumatik, náhradních dílů atp.