Velký Meder vás zve na dovolenou i v zimě

Kdo nezná Velký Meder, pravděpodobně jej při pohledu do podrobnější mapy snadno přehlédne. Je to docela malá obec v Podunajské nížině, která na první pohled není ničím výjimečná. Projeli byste tudy autem nebo na kole v podstatě bez povšimnutí a možná, že byste se již nemohli dočkat, až nudnou nížinnou „placku“ vystřídají hory – Velká Fatra a Nízké Tatry.

termální bazén

Přesto se do těchto končin sjíždí každým rokem statisíce návštěvníků, aby si tu užili dovolenou snů. Co je na Hotelu Velký Meder travelguide.sk zajímavého?

Termální prameny

Kdo si alespoň občas dopřeje lázeňskou proceduru v západočeském lázeňském regionu, dobře si uvědomuje, jak velký význam mají tamní termální prameny. Ostatně, kdyby se tam žádné nevyskytovaly, možná bychom Mariánské Lázně či Karlovy Vary vůbec neznali. Na jihu Slovenska taktéž vyvěrá řada pramenů a ve Velkém Mederu se této skutečnosti využívá pro provoz termálních koupališť.

koupání v bazénu

Termální bazény jsou dnes nejvíce vyhledávaným zdrojem pro koupání nejen v letním období. Termální voda obohacuje organismus o cenné minerální ionty a navíc je zaručeně čistá a zdraví prospěšnější, než leckterá tekutina v přírodních rezervoárech s množstvím nebezpečných sinic a dalších mikroorganismů.

Nespornou výhodou Velkého Mederu je i jeho poloha vůči trojmezí tří evropských států s jejich hlavními městy. Máte to odtud velmi blízko do maďarské Budapešti, do Bratislavy a také do Vídně. Výlety lze samozřejmě podniknout do zmiňovaného středního Slovenska, k horským masivům Nízkých Tater, případně popojet dál až do Vysokých Tater.

Slovensko je překrásná země a můžete tam zavítat i s vašimi dětmi a s přáteli, kteří mají také rádi klidné prostředí, relaxaci a možnost podnikat výlety do blízkého i vzdáleného okolí. A zvolíte-li si dovolenou mimo hlavní letní sezónu, termální koupaliště jsou vám k dispozici prakticky nonstop, po celý rok.