Zbavte se mechu

Máte rodinný dům a trápí vás jeho vzhled?
Rekonstruovali nebo stavěli jste dům před pouhými pár roky a už vypadá, jako by byl starý několik desítek let? Tak jako je u lidí pomyslnou korunou krásy hezký účes, korunou krásy u domu je to střecha. Ať už máte na střeše betonové č pálené tašky nebo plech, po několika letech se na ní může objevit mech a další nečistoty. Tomu se bohužel vyhnout nejde a tak je potřeba dům udržovat.

střecha od mechu

Zbavit se mechu není snadné
Kvůli tomu jak vypadá vaše střecha po pár letech se nemusíte trápit. Existuje snadná a velmi účinná cesta jak ji očistit od mechu i nečistot z ovzduší. Čištění střech provádí mnoho profesionálních firem, které umí za pomoci vysokotlakých čističů a horké páry doslova zázraky. Stačí zavolat a za pár hodin budete mít střechu zase jako novou.

Většina majitelů domů chce mít svůj dům hezky upravený. Údržba domu stojí ročně nemalé peníze a když člověk potom vyjde ven a vidí začernalou střechu, na náladě to moc nepřidá. Někdo je schopný měnit celou střešní krytinu, aby se zbavit mechu, který se umí na střeše pořádně držet. Není to potřeba, a to ani v případě, že máte na novou střechu několikrát za život peníze. Je to zbytečné, protože stačí pár hodin práce a mech bude pryč.

stará střecha

Sami to nezkoušejte
Není rozumné zkoušet střechu čistit po svém, protože jde o poměrně nebezpečnou práci, kterou rozhodně nezvládne každý. Je potřeba umět se na střeše udržet a mít nějaké zajištění, aby nemohlo dojít k úrazu. Pokud vás tedy trápí nečistoty na vaší střeše, rozhodněte se správně a zavolejte si na pomoc firmu, která má zkušenosti a dokáže vám vyčistit střechu rychle a účinně. Bohužel nejde o trvalé řešení a je potřeba čištění jednou za pár let zopakovat. Užívejte si pohled na hezkou střechu i když není nová. Díky vyčištění bude pohled z ulice zase o něco lepší.