Menstruace není tabu

Menstruace je stav, kdy s krvácením odchází z těla ženy neoplodněné vajíčko. Dá se tedy s nadsázkou říct, že je to trest za to, že žena není těhotná. Dříve bylo běžné že dívky rodily už po desátém roku věku, což dnes naštěstí není zcela běžné. Alespoň v naší kultuře je první těhotenství posunuto až po 20. roce věku. Příroda má na těhotenství ale docela jiný názor a proto ženy vybavila menstruací, kdy dochází k odchodu neoplodněného vajíčka z těla. Krvácení je doprovázeno bolestmi hlavy i břicha, a u některých žen mohou být nevolnosti až extrémní.

vložky a tampony

Svou roli na takovém stavu mohou mít i menstruační pomůcky. Tampony nejsou zrovna zdravé, protože jsou vyráběny z bělených vláken, a ta se mohou do těla ženy uvolňovat. Proto je dobré hledat alternativní pomůcky, které jsou zdravotně nezávadné. Menstruační kalhotky zaznamenaly velký boom v posledních dvou letech, kdy se rozšířily i na náš trh.

Jsou vyrobeny z několika vrstev velice savých materiálů, kdy čemuž pojmou veškerou tekutinu i pach, takže se není třeba obávat toho, že by došlo k protečení až na vrchní vrstvu oděvu. Jsou komfortní a diskrétní, a proto je začalo používat opravdu hodně žen, které se nebojí změny. Je důležití podotknout, že díky materiálům jsou vhodné pro mladé slečny od úplně první menstruace. Jejich použití je velice snadné a tak není potřeba se vát, že by se třeba vaše dcera nenaučila je používat. Po použití se vyperou a mohou se používat dál, takže jde navíc o ekologické i ekonomické řešení.

bílé kalhotky

Určitě vás zajímá, jaká je za menstruační kalhotky cena. Jejich cena se pohybuje v řádu několika stokorun za kus v závislosti na výrobci. Dnes se dají kvalitní kousky s hezkým designem koupit i na internetu, kde se navíc v klidu dočtete jak vybrat správnou velikost a kolik kusů kalhotek by bylo optimální mít doma. Nebojte se jich.